Apsaugos sistema butui, namui, garažui, sandėliui.

Būsto signalizacijos gali būti kelių rūšių:

  1. Vietinė signalizacija
  2. GSM signalizacija
  3. Vietinė signalizacija prijungta prie apsaugos tarnybos

CENTRALĖ - tai sistemos smegenys kurios montuojamos į signalizacijos dėžę ir prie jos kabeliais jungiasi visi sistemos prietaisai.

Centralių būna įvairių: nuo kelių zonų iki 128 ir daugiau.

Kaip paskaičiuoti kiek jums reikia zonų? Paprasta: 1 jutiklis = 1 zona.

Būtina žinoti kad visada reikia palikti zonų rezervą tam, kad vėliau būtų galimybė prijungti daugiau jutiklių.

Centralė dedama į DĖŽĘ. Ji gali būti tiek įleidžiama, tiek paviršinė.

Namų apsaugos sistemos smegenis (centralę) valdome KLAVIATŪROS pagalba.

Klaviatūrų būna įvairaus dizaino ir galimybių. Pavaizduotoje klaviatūroje matome, kad maksmaliai galima atvaizduoti 8 zonas, tad jei turėsime daugiau zonų palaikančią centralę, signalizacijos klaviatūros irgi reikės didesnės. Įprastai klaviatūros turi galimybę atvaizduoti 16 arba 32 zonas, kai kurios dar daugiau.

Klaviatūros su LCD ekranu yra patogios tuo, kad:

  • zonoms galima priskirti pavadinimus;
  • niekada nesuabejosi kiek PIN kodo skaičių įvesta;
  • atvaizduojama temperatūrinių daviklių informacija;
  • galima nusistatyti laikmačius programuojamiems išėjimams;
  • galima redaguoti sistemos vartotojus;
  • atsiradus gedimui sistema atvaizduoja priežastį.;
  • paspartinamas aptarnaujančio meistro ir kliento darbas;
  • rodomas laikas.

LCD spalvotos klaviatūros su liečiamu ekranu leidžia priskirti zonai nuotrauką, matyti lauko ir vidaus temperatųrą, uždėti savo nuotraukų albumą iš SD kortelės. Intuityvus ir aiškiai suprantamas meniu su paaiškinimais, plius visa tai ką turi paprasta LCD ekraną turinti klaviatūra.

Neatsiejama apsaugos sistemos dalis - jutikliai.

Jutiklių buto apsaugos signalizacijai yra įvairių, bet populiariausi yra judesio jutikliai ir magnetiniai kontaktai.

Magnetiniai kontaktai, kurie būna klijuojami, prisukami, įleidžiami (jų net nesimato), tiek į langus tiek į šarvuotas duris, rudi balti pagal kliento poreikius.

Judesio jutikliai reaguoja į šilumos pokytį, jie sukurti infroraudonųjų spindulių pagrindu ir padangia visą patalpą. Dažniausiai jie būna su jau integruota apsauga nuo gyvūnų.

Judesio jutikliai mato plačiai - apie 90 laipsnių kampu, tai populiariausias matymo kampas. Rinkoje yra įvairių: nuo koridorinės arba užuolaidinės matymo kampo linzės iki labai plataus 140 laipsnių kampo matomos lindzės (netgi360 laipsnių lubiniai judesio davikliai)

Yra ir kombinuotų judėsio jutiklių:

  • judesio jutiklis + stiklo dūžio jutiklis;
  • judesio jutiklis + antimasking funkcija;
  • judesio jutiklis + smūgio seisminis jutiklis;
  • judesio jutiklis + integruota kamera.
  • jutikliai gali būt montuojami ant kronšteinų arba ant lubų.

Magnetiniai kontaktai būna įvairių tipų:

  • klijuojami;
  • prisukami;
  • įleidžiami;
  • lauko;
  • medinėms, metalinėms, ir plastikinėms durims bei langams;
  • pakeliamiems vartams, bei matalinėms durims su apsaugine spirale.

Kaip veikia magnetas?

Viduje yra specialus gerkonas, kuris yra stiklinis ir prisilietus magnetui praeina srovė, taigi paprastai pasakius - magnetas veikia taip, kaip būtų pastoviai nutrauktas laidas ir kai prisiliečia magnetukas, jis susilieja į vientisą laidą.

Kuo geri magnetiniai kontaktai?

Galima turėti namų perimetro apsaugą. Sistemą bus įmanoma suprogramuoti taip, kad nakčiai įjungus sistemą judesio jutikliai nereaguos, o aktyvuosis tik langų magnetiniai kontaktai. Vagis bandydamas atidaryti langą arba duris iškart sužadins sistemą. Vasarą galima laikinai atjungti tuos langus, kuriuos darinėjate dėl patalpų vėdinimo ar karšto oro.

Stiklo dūžio, seisminiai jutikliai - reaguoja nuo tam tikro decibelų kiekio, taip pat nuo specialaus stiklo dūžio garso.

Kuo geri stiklo dūžio jutikliai? Jeigu turėsite magnetų perimetro apsaugą nakčiai, iždaužus langą magnetinis kontaktas nesureaguos. Magnetinis kontaktas sureaguos tik atidarius langą, ar kaip kitaip padarius tam tikrą tarpą tarp dviejų magnetų. Jeigu turėsite stiklo dūžio jutiklį - jis iš karto sureaguos nuo stiklo dužimo garso.






Informacija greitai bus atnaujinta.

Potvynio, vandens lygio jutikliai.

Priešgaisriniai, gaisro aptikimo jutikliai, būna temperatūriniai arba dūminiai, taip pat būna kombinuoti temperatūrinis  + dūminis, fiksuotos aukštos temperatūros, barjeriniai ilgo nuotolio didelėms patalpoms apsaugoti.

Dujų nuotekio, bei anglies monoksido jutikliai.

DŪMINIS JUTIKLIS - reaguoja nuo tam tikro dūmų kiekio, kai jis patenka pro tinklelį.

Temperatūrinis jutiklis - reaguoja viršijus patalpoje 57 C laipsnių temperaturą.

Dujų nuotekio, bei anglies monoksido jutiklis.

Kabeliai apsaugos signalizacijai gali būti, kelių rušių priklauso nuo to kiek gyslų yra viduje.

Kabelių būna 4 gyslų, 6 gyslų,  8 gyslų ir dar daugiau, vienos gyslos storis 0,22 mm.

* Kabelis turi būti daugiagyslis, tai reiškia kad pvz raudonoje gyslutėje turi būti dar daug gyslučių, jeigu sistema bus išvedžiota vienagysliais UTP kabeliais - nepatogu jungti sistemą ir didelė tikimybė kad kažkurį laidą pažeisite arba jis tiesiog nuluš, prispausite su giso plokšte ir tt.,  nes jis yra vienagyslis...

GSM signalizacija - tai papildomai prie centralės prijungtas GSM modulis, kuris gali sakmbinti į kelis numerius pagal poreikį. Jis jungiasi prie centralės, ir programuojasi per klaviatūrą bei mobilujį telefoną. Į jūsų duotąjį numerį sistema skambins aliarmo metu arba rašys sms žinutes, yra galimybė prijungti ir mikrofoną pasiklausymui kas vyksta jūsų saugomoje patalpoje.

Sirenos - buna vidinės ir lauko sirenos, su blykstėmis arba be blyksčių, su vidiniu akumuliatoriumi arba be jo.

Vidinė signalizacijos sirena, jos dažniausiai būna be vidinių akumuliatorių, galima montuoti ant sienos arba tiesiog į signalizacijos dėžę.

Lauko sirena, su vidiniu arba be vidinio akumuliatoriaus, patartina su vidiniu akumuliatoriumi, nes jeigu sirena bus pažeista arba atidaryta aliarmo metu, priverstinai nudaužta, arba nukirptas laidas ji iš kart netik duos suveikima signalizacijos centralei, bet ir kauks jeigu ją bandys sunaikinti.

Akumuliatorius apsauginei sistemai - akumuliatorius sistemą išlaiko apie dvi paras dingus elektros įtampai, vietovėse kur nėra elektros papildomas didelis traktorinis akumuliatorius sistemą išlaikys apie 1 mėnesį, apie 2 savaites mašininis. Signalizacijos akumuliatorius neaptarnaujamas, jeigu baigėsi jo gyvavymo trukmė, tai jį galima nebent išvežti utilizavimui, arba atvežti mums, o mes savo ruožtu jį išvešime utilizavimui. Akumuliatorius pilnai funkcionuoja ~ 3 metus, jeigu jis nustos funkcionuoti sistema praneš apie akumuliatoriaus gedimą.

Signalizacijos montavimą ir programavimą, patartina patikėkite profesionalams, kurie žino visus apsaugos sistemos monavimo aspektus.